Kütusehinnad langesid vähemalt 8 senti liitrilt

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Täna, 27. novembril alandasid nii Circle K kui Neste kütusehindu üle Eesti vähemalt 8 sendi võrra. Lisaks on Circle K-s “mustal nädalavahetusel” lisaallahindlus -10s/l. Neste hinnalangetus ning Circle K lisaallahindlus toimub ülemaailmse Musta Reede kampaania raames ja kehtib kuni pühapäevani.

„Circle K eesmärk on pakkuda kõikidele klientidele kvaliteetset kütust taskukohase hinnaga. Kui vähegi võimalik kütusehinda kütuse omahinna tõttu langetada, siis seda esimesel võimalusel ka teeme, “ selgitas Circle K Eesti AS mootorikütuste hinnastamisjuht Indrek Sassi.

Bensiin 95 miles hind on tänase seisuga 1,129€/L ning diislikütuse D miles hind 0,939 €/L.

Lisaks sellele on musta nädalavahetuse raames EXTRA Club klientidele lisaallahindlus -10s/L milesPLUS kütustelt. „Käimas on aasta suurim allahindluste nädalavahetus, mistõttu soovime ka enda klientidele teha eripakkumisi. Lisaks soodsamale kütusehinnale on sel nädalavahetusel erihinnad ka autopesul, kuumal toidul ja joogil,“ selgitas Sassi.

Neste tanklates on sel nädalavahetusel järgnevad hinnad:

  • Bensiin 95 – 1,149
  • Bensiin 98 – 1,199
  • Diislikütus D – 0,959
  • Neste Pro Diesel – 1,039

„Pakume talvetingimusteks sobilikku kvaliteetset kütust ja juba täna on meie tanklad talveks valmis. Pakasekindel arktiline diislikütus on pea kõikides Neste tanklates kohal või kohe saabumas, selle olemasolust annab märku tankimispüstolitele paigutatud kleeps,“ ütles Neste Eesti turundus- ja kommunikatsioonijuht Risto Sülluste.

Talvised kütused laiali veetud ja saadaval

1. detsembrist kuni 28. veebruarini järgmisel aastal kehtib Eestis arktilise diislikütuse müügi kohustus. Neste tanklates on saadaval talvine Neste Futura diislikütus külmakindlusega kuni -32 kraadi ning Neste Pro Diesel külmakindlusega kuni -37 kraadi. Samuti on saadaval talvine klaasipesuvedelik Neste City Voltera Pro külmakindlusega kuni -20 kraadi.

Fossiilse diislikütustega võrdselt pakasekindel on ka täielikult taastuvatest allikatest toodetud Neste MY diislikütus, mille tooraineks on toiduaine- ja kalatööstuse jäätmed ja jäägid. Neste MY külmakindlus on kuni -37 kraadi, kütus vastab kõrgetele EN15940 kütusestandardi nõuetele ning selle keskkonnaheide oma elutsükli jooksul on kuni 90 protsenti väiksem kui fossiilsel diislikütusel. Diiselautode omanikele tähendab see võimalust vähendada oma tegevuse mõju kliimasoojenemisele.

Ka kõikides Circle K teenindusjaamades on tänasest saadaval kõrge külmataluvusega talvekütused. milesPLUS kütused vähendavad kütusekulu kuni 3% ja heitgaaside kogust, parandavad mootori töökindlust, puhastavad ja kaitsevad auto mootorit, taastavad ja säilitavad auto mootori võimsuse ning tagavad auto mootori efektiivse töö. milesPLUS diisel parandab ka külmkäivitust ning vähendab diiselmootori müra ja klõbinat.

Soovitusi talveks

„Miinuskraadidega tekivad mittesobiva külmakindlusega diislikütusesse parafiinikristallid, mis ummistavad kütusefiltri ehk kütus ei voola enam filtrist läbi ning auto ei käivitu. Selle ära hoidmiseks tuleb tankida talvekütuseid, millel on kõrgem külmataluvus,“ sõnas Circle K moorotikütuste tootejuht Teedo Melts.

Ta lisas, et Circle K arktiline diislikütus on suisa külmataluvusega -32° kraadi. Meltsi sõnul pole mootoribensiin nii külmatundlik kui diislikütus, kuid sellele vaatamata muutuvad talve saabudes ka müüdavate bensiinide omadused.

“Peamine erinevus suvise ja talvise bensiini juures on lenduvusklass ehk kütuse aurustuvus. Talvine mootoribensiin peab mootori käivitumiseks aurustuma ka madalamatel temperatuuridel,” selgitas ta. Nii bensiini- kui ka diiselmootoriga autode puhul on oluline hoida auto kütusepaak talveperioodil võimalikult täis ja tankida tihedamalt. See aitab paagis vaba õhu koguse hoida minimaalsena, vähendades veeauru kondenseerumist paagi siseseintele ning vee sattumist kütuse hulka.

Lisaks õige kütuse kasutamisele tasub vastu talve vahetada välja aknapesuvedelik ning käia silikooniga üle kõik autotihendid.

Liiklusohutuse tagamiseks soovitab Circle K tootejuht vastu talve sõiduk korralikult ette valmistada ja lisaks talverehvide alla panemisele üle vaadata ka sõiduk tervikuna. „Peamine mure talve saabudes on alati aknapesuvedelik, kuna tihtilugu unustatakse ära, et ka suvine aknapesuvedelik läheb öökülmadega jäässe. Sellisel juhul ei aita muud, kui tuleb auto garaaži soojenema viia, et olemasolev aknapesuvedelik taaskord üles sulaks. Seejärel saab lisada talvise aknapesuvedeliku,“ selgitas Melts.

Samuti tasub üle vaadata kojamehed, sest kulunud kojameestega kipub lumi ja jää klaasidele jutte jätma ning nähtavus halveneb. Peale selle võiks talve hakul silikooniga üle käia kõikide uste ja pagasniku tihendid, et vältida nende kinni külmumist.

„Selleks mõeldud pihustatav silikoon on müügil nii Circle K teenindusjaamades kui ka autotarvete kauplustes. Tihendite üle käimine on jõukohane kõigile ning see võtab vaid mõned minutid. Samuti on mõistlik enne talve kontrollida, et auto aku oleks töökorras ja täislaetud,“ sõnas Circle K mootorikütuste tootejuht.

Foto: Neste

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.