blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Termomeetri näit kinnitab: nüüd on õige aeg autole suverehvid alla panna!

Termomeeter ja ilmajaam on targa autojuhi nutikad abimehed. Kui need kaks kinnitavad, et keskmine ööpäevane õhutemperatuur on tõusnud vähemalt 7 plusskraadini, on saabunud õige aeg panna autole alla suverehvid.

Pikk ilmaennustus lubab arvata, et nüüd jäävad kevadised ilmaolud püsima ja suverehvidega on ohutu sõita. Palusime Goodyeari Eesti esindajal Risto Kivisikul anda paar soovitust õige suverehvi valikul.

Kõigepealt soovitab Kivisikk valida rehvivahetuseks aeg, kui ilma- ja teeolud on piisavalt kevadised ja ka tegelikkuses suverehvidele vastavad. „Kindlasti tasub rehvivahetusel lähtuda tegelikest oludest, mitte kuupäevast. Praegune ilmateade lubab arvata, et keskmine õhutemperatuur alla 7 plusskraadi enam ei lange.”

Suverehvidele üleminekuks peaks öine temperatuur püsima vähemalt 2-3 plusskraadi juures ja päevane 10 plusskraadi juures.

Kivisikk soovitab soojal ajal kindlasti suverehvidega sõita. „Talverehvide omadused on parimad madalatel temperatuuridel, soojema ilmaga halvenevad need märgatavalt.”

Kui temperatuur tõuseb üle 7 plusskraadi, halvenevad kõik talverehvide parameetrid: pikeneb pidurdusteekond, halveneb juhitavus, auto kütusesäästlikkus ei ole nii hea. Mida kõrgem temperatuur, seda suuremaks muutub talverehvide ja suverehvide sõiduomaduste vahe.

Autojuhid ei ole oma suverehvide mustrisügavuse osas piisavalt nõudlikud. “Paljud autojuhid arvavad, et suvel on ka kulunud rehvid piisavad. Kuid liiga madala rehvimustriga rehvid ei ole ohutud ei talvel ega suvel,” rõhutas Risto Kivisikk.

Suverehvide minimaalne lubatud mustrisügavus on 1,6 millimeetrit, kuid rehvid võiks vahetada välja siis, kui nende muster on kulunud 3 millimeetrini.

Talverehve suverehvide vastu vahetades oleks hea veenduda, et suverehvide mustrisügavus on üle 3 millimeetri. Kui hooaja alguses on rehvide mustrisügavus 3 millimeetrit, siis hooaja lõpus on nende sügavus juba alla 1,6 millimeetri, mis ei taga turvalisi sõiduomadusi ning sellise mustrisügavuse puhul suureneb oluliselt ka vesiliu risk.

tabel

Goodyear testis, kuidas sõltub suverehvi kontaktpind teega rehvi mustrisügavusest ja kuidas see kontaktpind suureneb või väheneb erinevatel kiirustel sõites. Tabelis ülal on välja toodud rehvi kontakt 4 mm veekihiga kaetud teega erinevatel kiirustel olenevalt rehvi mustrisügavusest.

Selgus, et sõites kiirusega 75 km/h rehvidega, mille mustrisügavus on 8 mm, on kontakt teega 74%, sõites rehvidega, mille mustrisügavus on 4 mm, oli kontakt teega 58 % ning sõites väga kulunud rehvidega, mille mustrisügavus oli kõigest 1,6 mm, oli kontakt üliväike, kõigest 16%.

Allikas: Goodyear Eesti

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com