Ylle Tampere kirjutas hiljutises arvamusloos probleemist, mis lühemaid inimesi kõrgete SUV-de puhul igapäevaselt saadab: nad ei ulata auto katust korvpallimängija või redeli abita puhastama ega sinna asju kinnitama. Selle peale saatis lugeja ühe käepärase nipi, kuidas ka nublud katuselt lume maha lükata või rattaid kinnitama ulataksid. 

Tänavune talv sadas veebruari lõpus ühekorraga maha ning tänavatele jõudsid lumemütsidega ja laskeavadega autod – korralikult lumest puhastamata sõiduvahendid, mis on ohuks nii juhile endale kui kaasliiklejatele.

Ylle Tampere kirjutas isikliku kogemuse põhjalt arvamusloo “Mis on sinu vabandus, et sa oma autot lumest puhtaks ei tee?“, kus tõdes, et kõrget džiipi puhastades ei ulatanud ta oma 170 cm kasvu juures lund selle katuselt korralikult ära lükkama ja maksis liikluses lõivu lumeumbes esiakna ja kaasliikleja jalge ette paisatud hange näol. 

Loole reageeris lugeja Heigo, kes jagas lihtsat nippi, kuidas ka nublu saaks oma auto katuse puhtaks või katuseraame paigaldada ilma, et peaks redelit või korvpallimängijat appi võtma. Kirja lõpus lisas ta, et on Peugeot Partneri omanik – kogemus omast käest võtta.

“Nipp on lihtne: ava juhiuks, astu uksekarbile ja lükka lumi autokatuselt ette kapotile. Seejärel ava auto tagauks ja astu uksekarbile, lükka katuselt lumi auto taha. Nüüd tee sama teisel küljel.” 

Kas uksekarbil tallumine seda katki ei tee? “Uksekarp on puhtast rauast, iseasi on plastist karbi katted, mis tõepoolest võivad olla nõrgukesed,” vastab Heigo ja vahendab oma kogemust:

“Olles pikka aega kasutanud uksekarbile astumist nii katuse puhastamisel kui ka katuseraamile kauba asetamisel ning kinnitamisel, ei ole mul ühegi auto puhul õnnestunud neid plastist katteid katki astuda.”

Kogemus on kuldaväärt: järgmine kord proovige Heigo nippi ja andke meile teada, kuidas õnnestus puhastamine ja ka asjade kinnitamine auto katusele olukorras, kus muidu ju ei ulataks. 

Küljekarpide vahetusest saab lugeda aga näiteks auto24 foorumist

Kaanepilt: Ylle Tampere

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.