Suurepärast esiveolist sportautot oskavad väga hästi teha vähesed tootjad ning vast enim kiita on seni saanud Honda oma erinevate Type R variatsioonidega.

Siit saab näiteks lugeda, mida Maarja arvas Civic Type R uusimast põlvkonnast või selle eelkäijast, siinkirjutaja rajakogemust 2018 Civic Type R-iga näeb siit (sekka ka põgus sõit uue NSX-iga). Lühidalt – Honda oskab, ja väga hästi.

Kuigi mis iganes Type R märki kandvate masinate puhul on põhimõtteliselt garantii (kuni Honda ei lähe pühaduseteotuse ehk sportliku linnamaasturi teed nagu teised), et tegu on suurepärase “sõitja autoga”, siis on neist omakorda ka haruldasi eriversioone. Üks neist on Ühendkuningriigis müügis.

Tegu on vaid Jaapani siseturu jaoks toodetud eriversiooniga, mille pikk ja lohisev nimi on Honda Civic Type R Mugen RR, järjekorranumbriks 24 kokku 300 eksemplari seast. Mugen on ühes Spooniga üks tuntumaid Honda-tuunijaid, kuid Mugen on Honda ametlik partner, mille asutajaks Honda asutaja poeg.

Mis siis selle masina eriliseks teeb? Esiteks – tegu on kõige kiirema vabalthingava “shibikku taipuaaruga” läbi aegade. Kaalulangetuskuur on süsinikkiu ja alumiiniumi toel viinud massi 1255 kg juurde, 2-liitrisest K20 ridaneljast on tavapärase 200 hj asemel agressiivsemate nukkvõllide, vabama väljalaske ja juhtaju seadistuse toel välja võetud 237 hj. Läheneb juba S2000 124 hj/l erivõimsusele!

Küljes on ka mudelispetsiifilisi osi nagu 18-tollised Mugeni kergmetallveljed ning korvistmed, sekka loomulikult ka muid sisustuspudinaid ja kamaluga logosid. Tegu on ka vähekasutatud eksemplariga – läbisõit on alla 53 000 km, mis 2007. aasta auto kohta teeb keskmiselt alla 4000 km aastas!

Kuid tuleme nüüd maa peale tagasi. Enamusel lugejatest on tõenäoliselt pealkirjast alates peas püsinud mainitud 105 000€! Ilmselgelt ei ole hinnas süüdi auto küljes kasutatud osade hind, vaid eksklusiivsus ja seisukord.

Ise ehitades ning autot terve Mugeni kataloogiga visates saaks tõenäoliselt kiiremagi masina vähemaga valmis ning muuhulgas pulkadeks laiali võetud ja poltide-mutriteni välja uute juppidega asendatud. Kuid ajalugu on näidanud, et säärased terve mudelipõlvkonna kõige-kõigemad erimudelid jäävad hinnas vaid tõusma.

Reaalsus on see, et investeeringuna ei oleks Mugen RR kindlasti mitte rumalaim otsus, sõitmiseks ja nautimiseks aga saab selle raha eest parematki. Ja ka investeerniguna oleks kindlasti paremaid kandidaate, mille hind kiiremini üles kruvib – vaadata võib kasvõi esimese põlve Honda NSX-i poole.

Fotod: Torque-GT

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Accelerista videotiimi ning teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi... või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.