Kiired, vihased ja luksuslikud autod köidavad paljude meeli. Milliste sport- ja luksusmasinatega soovitakse enim proovisõidule saada?

Ühendkuningriigi kindlustusfirma Uswitch uuris koos firmaga SEMrush välja, milliste luksusautodega proovisõidule saamist üle maailma enim sooviti. Testi metoodika hõlmab paraku küll vaid Google toel teostatud proovisõidupäringuid, kuid suhtarvude mõttes annab siiski pildi ette.

Siin on top10:
  1. Porsche Macan – 3720 otsingut
  2. Lamborghini Aventador SVJ / Mercedes AMG One – 3360 otsingut
  3. Bugatti Chiron Super Sport 300+ – 3000 otsingut
  4. Bugatti La Voiture Noire / Porsche Taycan – 2520 otsingut
  5. Rolls-Royce Dawn – 2160 otsingut
  6. Porsche 911 Carrera S – 1800 otsingut
  7. Rolls-Royce Ghost – 1680 otsingut
  8. Bentley Continental GT / Porsche Panamera / Rolls-Royce Phantom – 1440 otsingut
  9. Rolls-Royce Wraith – 1200 otsingut
  10. Koenigsegg Jesko – 960 otsingut

Kõik ootuspärased nimed, samas on huvitav see, et nimekirjast (tegelikkuses isegi top24-st) puudub näiteks Ferrari. See tundub kahtlaselt selle moodi, et juba otsitavate markide valimisse lipsas sisse viga.

Ning kui reaalne on see, et keegi, kes päriselt plaanib endale mõne ülaltoodud kallima masina osta, otsib selle proovimiseks võimalust Google’i kaudu, mitte ei helista otse esindusse? Porschedest võiks veel maailma mastaabis aru saada, kuna Eesti on oma esinduste vähesusega pigem erand. Aga Bugatti või Koenigsegg?

La Voiture Noire’st pole mõtet unistadagi – seda on olemas vaid üks eksemplar. Ka AMG One on reaalsuses juba välja müüdud.

Küll aga kõneleb uuring siiski sellest, mille järele inimesed ihalevad – isegi kui otsingute hulk ei peegelda nende resultatiivsust.

Foto: Bugatti

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Accelerista videotiimi ning teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi... või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.