Legendaarne Itaalia autotootja sai 75-aastaseks ning sel puhul avalikustati ka vastav ajutine juubelilogo*.

Kuigi ametlikult on esimene Enzo Ferrari poolt konstrueeritud auto 1940. aastal valminud Avio Costruzioni 815, ei saanud sellele seaduslikel põhjustel (koostöö Alfa Romeoga) lüüa Ferrari nime. Esimene seda nime kandnud auto on hoopis Ferrari 125 S aastast 1947, mis tähendab, et aastavahetus tõi ka olulise aastapäeva.

Ferrari 125 S
Esimene Ferrari oli uuenduslik võidusõiduauto 125 S, mille V12 oli vaid 1,5-liitrine

Uus aasta saab margile olema vägagi oluline – tulemas on nii tootja esimene linnamaastur Purosangue kui katuseta versioon pistikhübriidist 296 GTB, lisaks soovitakse ka uute F1 regulatsioonide järgi ehitatava vormeliga tagasi võitjate sekka trügida.

Kõike seda saadab ka uus juubelilogo, mis avalikustati video vahendusel. Lisaks logo inspiratsioonile tutvustatakse videos ka ainulaadset skulptuuri, mis koosneb tuhandetest Maranello tehases loodud detailidest, mis käsitsi paika sätitud. Lähemalt näeb videost:

* Juubel tähistab ajalooliselt 50, 75 ja 100, hiljem ka 25 eluaasta täitumist.

Meedia: Ferrari

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.