Reede, 22. september 2023
Eelmisel nädalal valis 61 liikmest koosnev ja 23 riiki esindav Euroopa Aasta Auto (COTY) žürii 39 mudeli seast seitsme finalisti sekka uue Peugeot 308.

Tegu on viienda korraga üheksa aasta jooksul, mil Peugeot’ mudel on finalistide nimistusse pääsenud. Atleetliku ja stiilipuhta disainiga brändi uut logo kandev Peugeot 308 on varustatud tipptasemel tehnoloogiaga. Lisaks sisepõlemismootoritele ning kahele pistikhübriidile lisandub õige pea valikusse ka täiselektriline versioon.

Mainimist väärib, et Peugeot 308 on finalistide hulgas ainus mudel, mis ei ole loodud vaid 100% elektrilisena ning tõestab sellega taas brändi Power of Choice strateegiasuuna õigsust ja edukust, mis võimaldab kompromisse tegemata valida erinevate jõuajamite vahel.

Tänavuse nominatsiooniga on Peugeot Euroopa Aasta Auto finalistide eksklusiivse klubi liige juba viiendat korda. 2013. aastal pälvis koha finaalis Peugeot 308 eelmine põlvkond, mis järgmise aasta alguses ka Euroopa Aasta Autoks kuulutati. 2019. aastal valiti finalistide hulgast võitjaks Peugeot 208, 2018. aastal pääses finaali Peugeot 508 (luukpära ja SW) ja 2016. aastal võitis Euroopa Aasta Auto tiitli müügirekordeid püstitanud linnamaastur 3008.

Uus 308 esindab Peugeot’ ajatut ja stiilset disaini ühes moodsate juhiabisüsteemide ning konkurentidest eristuva omanäolise uue põlvkonna i-Cockpit® interjöörilahendusega, milles aukohal uudne info- ja meelelahutussüsteem. Lisaks kõigele sellele pakuvad 308 jõuajamid – pistikhübriid (180 või 225 hj), bensiinimootor või diiselmootor – efektiivsust ja loodussäästlikkust.

Peugeot 308

Loomult preemiumklassi kuuluv uus Peugeot 308 pakub C-segmendi universaalide ja sedaanide kõrval uuenduslikke lahendusi ja suurimat sõidumugavust. Oktoobri lõpu seisuga on Euroopas uue mudeli endale tellinud juba enam kui 24 000 klienti, kusjuures 22% klientidest on otsustanud pistikhübriidse versiooni kasuks.

Aasta auto tiitel on terves autotööstuses üks ihaldatumaid. Iga žüriiliige valib 39 mudeli seast välja oma seitse lemmikut ning seeläbi selgub ka lõplik finaali pääsejate nimekiri. Kõikide konkursil osalevate ja finaali pääsenud mudelite ülevaate leiab COTY veebilehelt. Ei mingeid kategooriaid, ei mingit jaotust, ei mingeid klasse: Euroopa aasta auto 2022 tiitli võidab vaid üks mudel ja see võitja kuulutatakse välja 28. veebruaril Genfis.

Fotod: Peugeot

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.