Reede, 29. september 2023
Mõni nädal tagasi sõitis Jussi Svärd Soomest Eestisse, et tuua 700 000 km hooldusse oma 2006. aasta Honda Accord. Korralise hoolduse ajaks ligi 708 000 km läbi sõitnud Honda on rekordiomanik: nii metsikult kilomeetreid pole kogunenud ühelgi Rocca teeninduses käinud autol. 

700 000 kilomeetrit on tänapäevaste autode mõõtkavas kõva number: enamasti hakkab häda ja viletsus peale kuskil paarisaja tuhande juures, sealt edasi on tükk tegu, et igast otsast lagunevat Plekk-Liisut töökorras hoida.

Soomlase Jussi Svärdi 2006. aastal tuttuuena ostetud Honda Accord on aga hea näide sellest, et kui autost ise hoolida, sõita “normaalse inimese kombel” ja käia õigel ajal hoolduses, siis kestab see aasta(kümne)id.

Ostab auto alati uuena ja hooldab korralikult

Velile antud intervjuus rääkis Jussi, et on alati oma autod ostnud uuena ja sõitnud nendega seni, kuni asi kestab või kuni tuleb tunne, et enam ei jaksa ja tahaks midagi muud. 

2006. aastal autot valima hakates kaalus ta lisaks Hondale Volvot, Škodat ja Mercedest. Valituks osutus Honda, millel oli Jussi meelest kõige parem hinna ja kvaliteedi suhe: “Honda pakkus selle raha eest kõige rohkem autot ja ma ei ole oma otsust kordagi kahetsema pidanud,” kinnitas Svärd.

“Minu auto peab olema piisavalt suur ja praktiline, hea varustusega, nahkistmete ja muu säärasega,” selgitas ta oma autovaliku kriteeriume. Tema Accordil ongi must nahksisu ja püsikiirusehoidja, aga käsikast, mis tol ajal oli justkui kindla peale minek. 

“Auto on väga vaikne ja sellega on väga hea sõita, ma ei tunne millestki puudust, ehkki olen ju aastaid sõitnud,” on omanik veel 14 aastat hiljem tehtud valikuga paksult rahul.

Põhjus, miks mees viitsib aastas korra-paar pelgalt autoteenindusse tulemise pärast Eestisse reisida, on lihtne – aastatega on meistrid saanud “oma inimesteks”, töö on kvaliteetne, alati selgitatakse, mida tegema peab, aegu on hea kokku leppida ning ka hind on odavam kui Soomes. 

Meistrid kiidavad auto vastupidamist

Taavi Ringimäe, Honda Rocca esinduse tehniline spetsialist ütles, et üle 700 000 km sõitnud Honda Accord on kohelnud meistreid sõbralikult: “Ühtegi suurt viga ei ole kunagi esinenud, seegi kord tegime tavalise hoolduse, kus vahetasime õli, jahutusvedeliku ja salongiõhufiltri.”

Lisaks läksid vahetusse tagumised piduriklotsid ja -kettad ja paar gabariittulede pirni, ja oligi kõik! Hooldus sai tehtud ja kirja ja järgmisel korral loodetakse Accordi samamoodi tavapäraselt kohelda.

Jussi Svärd tõdes, et kuna auto on nii hästi vastu pidanud, siis võiks ta ehk aasta või kahe pärast kaaluda selle uue vastu vahetamist. “Samas ei tea, see on väga hea auto, eks ma mõtlen, mis ma edasi teen.” 

Kiusatus on miljon ikka ise täis sõita. Ja seda loodavad vargsi ka Rocca esinduse meistrid, kes on Jussiga ning tema Accordiga sõbrunenud – mis see miljon siis ära ei ole, ainult natuke ongi veel minna!

Vaata pikka intervjuud Jussi Svärdi ja Taavi Ringimäega videost. Intervjueeris Veli V. Rajasaar, filmis Sten Ottep ja miljonile vastu sõitis 2006. aasta Honda Accord.

Pildid: kuvatõmmised videost/Sten Ottep

 

blank

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.