Pühapäev, 1. oktoober 2023
Saksa ettevõte ehitab Lada Nivasid maastikusuutlikumaks – müügis on üks valmis eksemplar ning vastu võetakse ka eritellimusi. Kas asi on seda väärt?

Lada Nivat võib pidada moodsa linnamaasturi vanaisaks – tegu on esimese maastikusuutliku, kandva kerega seeriatootmisautoga. Venelased on vana head valemit suhteliselt muutmatul kujul ka edasi tootnud, eelmise aasta juulis läbis uuenduse tippmudel Niva Bronto. Sarnasus Ford Broncoga on ilmselgelt juhuslik.

Kui aga Bronto pole piisav, siis Saksa firma ZUBR ehitab vastavalt tellimusele valmis veelgi suutlikuma Niva. Super-Niva kannab vägagi originaalset nime Monster.

Kui tavalise Niva kliirens on 235 mm, siis Monster lisab sellele tervelt 150 mm. Koopalaiendid on täidetud korralike Hankook Dynapro MT maastikurehvidega, kõrgele katusele toodud õhuvõtusnorkel võimaldab läbida ka sügavamaid veetakistusi kui tavamudelile lubatud 510 mm.

ZUBR Niva Monster

Pagasiluugil on kinnitus, mis mahutab täismõõdus varuratta. Auto on vastupidava, tõenäoliselt Raptor-tüüpi värviga kaetud. Põrkerauad on uued, lisatud on vints. Esituled on harjumuspärase ümmarguse seasilma disainiga, kuid parema nähtavuse huvides LED-id.

ZUBR Niva Monster

Kapoti alt leiab vana tuttava 1,7-liitrise vabalthingava bensiinimootori, mille suutlikkusele pole kuidagi kaasa aidatud ja see pakub 82 hobust ja 129 Nm pöördemomenti. Kui rohkem tahta, tuleb oodata paljuvihjatud mudeliuuendust, mis võib tuua Renault’ päritolu 1,4-liitrise turbomootori.

Kirjeldatud mudel on Saksamaal müügis ning küsitakse 44 000 eurot. Tööde nimekirja vaadates on see üpris krõbe hind, kuid alati saab endale sobilikuma tellimuse sisse anda.

Fotod: ZUBR

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.