Neljapäev, 29. veebruar 2024
Eesti liiklusstatistika näitab, et igapäevaselt osaleb liikluses mitusada tuhat autot ning keskmiselt satub autojuht iga seitsme aasta tagant liiklusõnnetusse. Taoliste soovimatute olukordade puhul mängib olulist rolli kindlustus.

Lisaks kohustuslikule liikluskindlustusele peaks iga autojuhi kaitsepaketti kuuluma ka kasko või mõni muu spetsiifiline lisakaitse, mis hoolikalt valituna aitab hoida auto edasimüügiväärtust. Volkswageni Kahjueksperdi kvaliteedisüsteemi juht Pēteris Rubulis jagab nõu, kuidas hoida avariijärgse sõiduki väärtust ning mida selle jaoks olulise lisakaitse valikul tähele panna.

Lisakaitse valikul hinda pakkumist tervikuna

Kasko ja muude lisakaitsete sõlmimine on vabatahtlik või nõuab seda liisinguandja. Liikluskindlustuse valikul saab sageli määravaks hind. Kui aga autoomanik valib juurde kasko ning soovib saada parima võimaliku pakkumise, on oluline lisaks hinnale pöörata tähelepanu ka pakutavate teenuste valikule, riskidele, mida kindlustus korvab (röövimine, kere- ja veekahjud jne) ning kindlustuskaitse suurusele. Kindlustusandjate pakkumised on üldjuhul väga põhjalikud, mistõttu ei tohiks tekkida raskusi vajaliku info leidmisel ja lisahüvede hindamisel.

Remonditööde nimekirja lugedes veendu, et teenuste valik oleks piisavalt lai

Lisakaitse valikul uuri, milliste kriteeriumite alusel valitakse autoteenindus, kus teostatakse pärast õnnetust kereremont ning milliseid varuosi valitud teeninduses kasutatakse. Olgugi et sõiduk taastatakse pärast avariiremonti selle algsesse seisu, on oluline valida just selline kindlustuspakett, mis katab auto kereremondi uute ja originaalvaruosadega.

Kindlustusandjad pakuvad sageli uutele autodele väärtuslikke lisahüvesid, näiteks remont ametliku edasimüüja juures. Kusjuures, ametliku automargi esinduse teenuste kasutamine on üks olulisemaid eeliseid sõiduki edasimüügiväärtuse hoidmisel. Nii saab autoomanik olla kindel, et tema sõiduk remonditakse pärast õnnetust tootja poolt ette nähtud nõuete kohaselt ning teenusepakkuja kasutab vaid originaalvaruosi.

Lisaks tasub teada, et kindlustusandja pakkumises loetletud teenuste ja teenusepakkujate valikul on sageli võimalik ka kliendil kaasa rääkida. Klient saab soovi korral pakkuda välja endale sobiva teenusepakkuja, mille kvaliteedis ollakse veendunud. Ühendust saab võtta ka automargi ametliku esindusega ning uurida, kas esindus teeb koostööd vastava kindlustusandjaga. Positiivse vastuse korral saavad teeninduse töötajad olla abiks kindlustusandjaga suhtlemisel.

Usalda autotootjate teeninduspartnereid

Üldjuhul on autotootjal kindlad teeninduspartnerid, kus on investeeritud tootjapoolsete kvaliteedistandardite täitmisesse. Taolised esindused ei vasta mitte ainult kõrgeimal tasemel kvaliteedinõuetele, vaid järgivad hoolikalt ka kaubamärgi nõudeid remondiseadmetele, spetsialistide kvalifikatsioonile, mudeli ja uusimate tehnoloogiate tundmisele. Lisaks on ametlikele teeninduspartneritele väga oluline tihe koostöö kliendiga.

Investeeri kvaliteetsesse kindlustusse

Auto ostmine on kinnisvara järel üks kallimatest investeeringutest, seega on hea kindlustus oma vara kaitsmiseks äärmiselt oluline. Olgugi et ühel hetkel vahetab sõiduk omanikku või tagastatakse liisinguandjale, on tulusaks tehinguks vajalik heas korras auto.

Parima kindlustuspartneri valimisel tee taustatööd, võrdle erinevaid pakkumisi ning võimalusel küsi teenusepakkuja käest täpsustavaid küsimusi. Lisaks on sobiva kindlustuspartneri valikul abiks ka Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liidu (AMTEL) iga-aastane uuring AMTELi liikmetest remondiettevõtete hulgas. Uuringuga selgitatakse välja parimad autokindlustusega tegelevad kindlustusseltsid, kes pakuvad kvaliteetset teenust vigastatud sõiduki kiireks ja nõuetekohaseks remondiks.

Foto: Volkswagen

KOMMENTEERI SIIN