Reede, 29. september 2023
Kindlustusfirmade statistika põhjal saab öelda, et labased autodesse sissemurdmised ei ole kusagile kadunud. Suured suveüritused on pikanäpumeeste pidu: sõitjateruumi ununenud asjad ahvatlevad autosse sisse murdma. Allpool 7 nippi, kuidas autot varaste eest kaitsta

If Kindlustus avaldas äsja, et tänavu on registreeritud juba 115 auto küljeklaasi purustamise juhtumit. Esimene reegel pikanäpumeeste külaskäigu vältimiseks on mitte jätta autodes nähtavale väärtuslikke esemeid. Varguse korral tuleb kindlasti teavitada politseid ning teha kindlustusele esimesel võimalusel avaldus.

Auto küljeklaasi lõhkumise põhjuseks on nii hinnalised kui ka üsna tähtsusetuna tunduvad asjad, mida on lihtne ja kiire kätte saada. Auto tagaistmele jäänud jope või poekott võib vargale olla piisav põhjus, et autoklaas purustada.

[dropcap]! [/dropcap]Eriti tähelepanelik tuleb olla suveüritustel, kaubanduskeskuste ja terviseradade parklates. Autost lahkudes tuleb sõitjateruum alati kriitilise pilguga üle vaadata ning panna pilgu alt ära kõik lahtised asjad.

[dropcap]! [/dropcap]Isegi kui lahkute paariks minutiks, ärge jätke asju laiali! Vedelev telefon, rahakott, jope või muu pälvib koheselt varga tähelepanu koheselt. Sissemurdmine võtab aega vaid paar minutit.

[dropcap]! [/dropcap]Suuremad riideesemed, kotid jms. tuleks panna auto pakiruumi ja see lukustada. Arvuteid jms pagasiruumi lastides tasuks olla tähelepanelik, et ümbruskonnas ei oleks soovimatuid silmapaare: ka tagaluugi saab kiirelt lahti muukida. Õige on suured esemed pakiruumi panna ENNE sõitma asumist.

[dropcap]! [/dropcap]GPS-seadmed, nutividinad jm. väiksemad esemed tuleks endaga kaasa võtta, peita kindalaekasse, asetada põrandale istmete alla või istmealusesse panipaika. Vaadake enne lahkumist autosse sisse nagu võõras – sõitjateruum peaks olema igavalt tühi.

7 NIPPI, KUIDAS ENNETADA AUTOSSE SISSEMURDMIST

* Sulge alati autouksed. Isegi korraks autost eemaldudes aktiveeri autoalarm.

* Ära unusta autosse väärtuslikke esemeid. Ka mõneks minutiks autost lahkudes võta alati kaasa telefon, rahakott ja muu väärtuslik. Spordi- või poekott pane tagaistmelt pakiruumi, soovitavalt juba enne parklasse sõitmist.

* Sulge autoaknad täielikult. Õhuvahe tõttu võib mõnedel sõidukitel salongianduri tundlikkus väheneda ja see jätab varastele rohkem aega tegutsemiseks.

* Hoia autosalong puhas – ka tühi kott või suitsupakk võib vargale paista atraktiivsena, et autoaken purustada.

* Teisaldatavad navigatsiooniseadmed võta kaasa, pane kindalaekasse või istme alla.

* Pargi hea nähtavusega ja valgustatud kohta, et auto ei jääks aedade, põõsaste või suurte autode varju.

* Kui märkad enda või kellegi teise auto ümber kahtlast tegevust, teavita politseid.

MIDA TEHA, KUI ON JUHTUNUD?

Sõiduki küljeklaasi lõhkumisest ja kaduma läinud asjadest tuleks koheselt teavitada politseid hädaabinumbril 112.

Katkine küljeklaas vahetatakse If Kindlustuse kasko kliendile ilma omavastutuseta lähima koostööpartneri juures või helistades Kindlustustelefonile 777 1211.

Kui asjad varastatakse kindalaekast või pagasiruumist ja kodune vara on kindlustatud If Kindlustuses Koguriskipaketiga, siis hüvitatakse ka varastatud esemete maksumus kuni 1000 euro väärtuses.

Allikas: If Kindlustus. Pilt: Flickr

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.