Neljapäev, 28. märts 2024
Ajakirja Arvutimaailm peatoimetaja Kaido Einama teeb Acceleristale iganädalase kokkuvõtte olulisematest uudistest digitandril. Möödunud nädala kõige loetum lugu oli sellest, kuidas oma kadunud telefon üles leida. See sündis elust enesest – vaja oli teada, kas mobiil kadus kuskil väljas ära või peidab end kodus asjade seas.
ARTIKLI TÄISMAHUS LUGEMISEKS KLIKI PUNASTEL PEALKIRJADEL

Lihtne lahendus: telefon on kadunud – kuidas see kiiresti üles leida?

Kõigil mobiilidel on võimalus eemalt teada saada, kus nutikas seade parasjagu asub. Selleks peab oma arvutist oma telefoni kontoga vastavasse veebi sisse logima. Kui aga kaardil näidatakse telefoni asukohaks kodu, siis saab vajutada helistamise- nuppu ja mobiil annab kodus oma peidukohast helinaga märku. Need kaks nippi aitavad peaaegu alati oma telefoni üles leida.

Mobiilse Interneti kiirused tõsteti Pirital kuni 600 Mbit/s

See juhtus küll ainult teletorni ümbruses, aga nagu kogeus näitab, hakkavad uued võrgud peagi asustatud kohtadesse levima. Ja maakohtadesse jõuavad sellised kiirused kõige hiljem.

Tele2 pakub testimiseks mobiilimakset

Mobiilioperaatorid hakkavad ka usaldust müüma ja pankade teenuseid pakkuma. Millal pangad helistamisvõimalust pakuvad?

Eesti valib mobiilirakenduse superstaari

Lätlased teevad häid telefone, meil jääb üle valida, milliseid häid äppe eestlased sinna sisse teevad. 2. maini saab esitada Eesti parima mobiilirakenduse kandidaate.

VIDEO: inimene tegi droonilennu

Elektrilised õhusõidukid rebivad visalt maast lahti. Da Vinci stiilis kipakate masinatega on küll ringi hõljutud, kuid see sakslaste kopter on juhitav sama lihtsalt kui droon ja püsib õhus juba täitsa sujuvalt.

Aitab minevikus elamisest – Soome firma Dispelix lubab iga prilliklaasi muuta nutikaks

Google pani oma nutiprillid kalevi alla, kuna need olid kohmakad ja nägid veidrad välja. Soomlaste idufirma tahab ekraani peita tavalise prilliklaasi sisse – nii saaksid vähemalt prillikandjad märkamatult tehismaailma sukelduda.

antti_sunnari

Eesti idufirma Paytailor avalikustas NFC maksevõimalusega mobiilse rahakoti

Ehkki mobiilimakset NFC-ga katsetasid suuremad mobiilioperaatorid ja pangad juba aastaid tagasi, jäi see kuidagi soiku. Nüüd loodab idufirma uuele mugavale puuduta-ja-maksa maksesüsteemile jalad alla saada.

Tekst: Arvutimaailm. Pildid: Tootjad

KOMMENTEERI SIIN